CZYSZCZENIE FILTRÓW DPF / FAP

W Auto Serwis Wawa posiadamy w ofercie regenerację filtrów DPF /  FAP przy użyciu profesjonalnej maszyny czyszczącej. Urządzenie to wykorzystuje technikę turbulentnego przepływu wody, który wraz z odpowiednio dobranym detergentem, przywraca dawną sprawność filtra.

Czyszczenie hydrodynamiczne jest przyjazne dla środowiska i co również ważne – wydajne. Usuwa cząstki stałe znajdujące się w filtrze, takie jak sadza, osady węglowe, popiół i tlenek ceru. Przeprowadzamy usługę w sposób bezpieczny, który nie niszczy powłoki katlitycznej filtra.

Przed i po wykonaniu czyszczenia, wykonujemy test przepustowości filtra. Pozwala nam to sporządzić raport z wykonanej usługi. 

Główne objawy zapchania DPF / FAP

• zapalenie się check engine lub / i kontrolki filtra • brak mocy • kopcenie

Procedura czyszczenia DPF / FAP

1. Sprawdzenie za pomocą kamery inspekcyjnej czy filtr nadaje się do czyszczenia(filtr nie może być klejony, stopiony czy popękany). 2. Umieszczenie filtra w maszynie. 3. Przeprowadzenie testu ciśnienia, sprawdzającego stopień zanieczyszczenia filtra. 4. Zaaplikowanie najwyższej jakości detergentu do wnętrza filtra. 5. Rozpoczęcie procedury czyszczenia. 6. Analiza wody wypływającej z filtra (pod względem koloru, ilości oleju). 7. Zakończenie procedury czyszczenia i suszenie filtra. 8. Ponowne wykonanie testu ciśnienia. Sprawdzenie stopnia zanieczyszczenia filtra po wykonanym cyklu czyszczenia. W przypadku niezadowalającej przepustowości, czyszczenie przeprowadzane jest ponownie. 9. Sporządzenie raportu z wykonanego czyszczenia.

Różnica między filtrem FAP i DPF?

Różnica polega na tym, że filtr FAP posiada zbiornik ze specjalnym systemem dozowania płyny, mającego na celu obniżyć temperaturę samozapłony sadzy w filtrze. Filtry DPF z drugiej strony wykorzystują metodę suchą, polegającą na dotrysku paliwa do suwu wydechu, aby podnieść temperaturę spalin na tyle, by wypalić sadzę.

Metody oczyszczania filtrów cząstek stałych:

• Wypalanie – samochód jest podłączany do komputera diagnostycznego, wprowadzającego silnik w specjalny tryb pracy. Skuteczność tej usługi jest dyskusyjna, a cena taka sama jak oferowana przez nasz serwis (ok. 450 zł) • Chemiczne czyszczenie filtra DPF / FAP – jest to metoda oferowana przez nasz serwis. Jest ona dużo skuteczniejsza od wypalania. Polega na ciśnieniowym wyczyszczeniu filtra przy użyciu specjalistycznego detergentu, rozpuszczającego sadzę.  Cena usługi w naszym serwisie to 492 zł!

Jakie kary grożą za wycięty filtr DPF / FAP

Samochód z wyciętym filtrem nie spełnia warunków technicznych związanych z emisją spali, co oznacza, że usunięcie filtra DPF / FAP jest nielegalne. Zgodnie z prawem samochód z wyciętym filtrem powinien zostać wycofany z ruchu, a w przypadku kontroli drogowej kierowca zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Nie warto wycinać filtra DPF!

Budowa filtra DPF

Filtr cząstek stałych DPF jest częścią układu wydechowego i znajduje się tuż za katalizatorem. Komputer ECU steruje filtrem, zbierając informacje z czujników ciśnienia i temperatury spalin zamontowanych przed i za filtrem DPF. Wewnątrz obudowy filtra znajduje się wkład ceramiczny mający strukturę równolegle ułożonych kanalików. Pomiędzy tymi kanalikami znajdują się mikrokanaliki, których wielkość jest tak mała, że są w stanie zatrzymać cząstki stałe. Ich wnętrze jest pokryte platyną lub innym metalem szlachetnym. Nasza metoda czyszczenia jest bezpieczna dla szlachetnej powłoki katalizatora.

Regeneracja filtra cząstek stałych Warszawa – wszystkie marki

 

Oferujemy usługę czyszczenia filtrów DPF / FAP w praktycznie każdym modelu auta.
Przykładowe marki, które obsługujemy to BMW, Opel, Toyota, Mazda, Citroen, Peugeot, Ford,  Mercedes-Benz, Audi, Renault, Seat, Volvo, Volkswagen.

Zapraszamy właścicieli samochodów wyposażonych w filtry DPF i FAP z województwa wielkopolskiego do skorzystania z usług naszego serwisu.