Serwis klimatyzacji

W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest standardem w większości aut. Jest ważnym elementem, który ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie podczas jazdy. Z pewnością to twierdzenie nie zaskoczy osoby wsiadającej latem do rozgrzanego samochodu czy alergików.

Kiedy wykonać serwis klimatyzacji?

Pamiętać musimy, że klimatyzacja wymaga regularnej konserwacji i z tego powodu zalecane jest wykonywanie jej przeglądu dwa razy w roku. Najpierw podczas wczesnej wiosny, zanim na zewnątrz zrobi się gorąco i przed pojawieniem się dużej ilości pyłków lub podczas wczesnej jesieni, gdy zajdzie potrzeba odparowania szyb. Zaniedbanie klimatyzacji może objawić się zmniejszeniem skuteczności układu, zwiększeniem ryzyka zatarcia sprężarki klimatyzacji lub niedostatecznym odparowywaniem szyb. Co gorsze może to wpłynąć także na nasze zdrowie, a zwłaszcza na układ oddechowy, do którego dostawać mogą się groźne grzyby i bakterie.

Obsługa układu klimatyzacji

Auto Serwis Wawa wykonuje kompletny serwis klimatyzacji i ogrzewania w Państwa samochodzie, tak aby warunki w nim panujące były zawsze komfortowe. Odpowiednia temperatura (niezależnie od pory roku), brak przykrych zapachów z zewnątrz oraz brak alergenów.
  • Opróżnienie systemu, uzupełnienie czynnika chłodniczego oraz oleju do smarowania sprężarki
  • Test szczelności układu klimatyzacji
  • Test ciśnienia i działania systemu
  • Wymiana filtra kabinowego

Serwis klimatyzacji Warszawa – już od 160 zł

Urządzenia serwisu klimatyzacji marki Bosch realizują cały proces obsługi klimatyzacji, w tym odzyskiem, recyklinkiem i uzupełnianiem oleju i czynnika chłodniczego.