Wymiana rozrządu Warszawa

Rozrząd jest układem, który steruje elementami mającymi doprowadzić paliwo do cylindra silnika tłokowego, a następnie usunąć z niego spaliny. Bez niego samochód nie ruszy z miejsca. Jest to komponent eksploatacyjny i jego wymiana w odpowiednim czasie jest niezbędna.

Z czego składa się rozrząd?

Rozrząd to skomplikowany układ. Składa się z zaworów (zazwyczaj dwa lub cztery), wałek rozrządu, przekładnie (często nazywane napędem rozrządu). Napęd rozrządu zbudowany jest z paska lub łańcucha i kół.

Kiedy wymienić rozrząd?

Ciężko udzielić odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od modelu samochodu. Dokładna odpowiedź powinna być zapisana w książce serwisowej dołączonej do pojazdu przez producenta. Przyjmuje się jednak, że wymiana rozrządu powinna nastąpić po przejechaniu 60 tysięcy kilometrów lub co 5 lat. Oczywiście należy pamiętać o obydwu wartościach i ich pilnować.

Skutki zerwanego paska rozrządu mogą być tragiczne. Zerwany pasek może całkowicie zdemolować silnik. Do takich sytuacji dochodzi w silnikach kolizyjnych (aktualnie jest to większość współczesnych jednostek), podczas gdy tłoki uderzają w zawory. Niestety zużycie paska rozrządu nie objawia się w żaden sposób.

Kompleksowa wymiana rozrządu

Zapraszamy do naszego serwisu na kompletną usługę wymiany rozrządu. Auto Serwis Wawa – Warszawa, ul. Muszkieterów 72.